Kategoriler
Eğitimler

WooCommerce Nedir?

WooCommerce nedir sorusuna WordPress için geliştirilen en gelişmiş e-ticaret sistemidir diye cevap verebiliriz.

WooCommerce nedir sorusuna kısaca WordPress tabanlı çalışan bir elektronik ticaret eklentisidir diye cevap verebiliriz.

WordPress için tema geliştiren WooThemes tarafından 2011 yılında geliştirilmeye başlanan WooCommerce, Mayıs 2015’te WordPress.com’u geliştiren Auttomatic tarafından satın alınmış ve WooCommerce’nin geliştirilmesine WordPress geliştiricileri tarafından devam edilmiştir.

E-ticaret sitelerinin %25’i WooCommerce kullanmaktadır.

Kaynak: https://trends.builtwith.com/shop

WordPress’in popülaritesinin artması WooCommerce kullanımını artırmıştır. Dünya genelinde yayında bulunan elektronik ticaret sitelerinin 1/4ü WooCommerce üzerinde çalışmaktadır.

Özellikle WordPress’in kurulum ve kullanımının kolay olması, tema ve eklenti geliştirmenin rahat olması ve Automattic bünyesinde geliştirilmesiyle daha hızlı ve stabil özellikler kazanması bu kullanımı etkileyen ön önemli nedenler arasında gösterilebilir.

WooCommerce için geliştirilen tema ve eklentilerde kendi pazarını oluşturmuş ve bir çok geliştirici için ek gelir kaynağı haline dönüşmüştür.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz WooCommerce büyük bir geliştirici ve kullanıcı kitlesini arkasına alarak diğer sistemlerden ayrılmaktadır.

Blogumuzda WooCommerce kurulum ve kullanımına, çeşitli tema ve eklentilerin kullanımına ve WooCommerce’in ihtiyaçlarımıza göre özelleştirmesine yönelik içerikler bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir